Dziś jest: Piątek, 17 Września 2021 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » o nas

AKTUALNOŚCI

WYBORY

BAROMETR AKTYWNOŚCI RADNYCH

OSTATNIE WPISY NA BLOGACH

DOKUMENTY

CZYTELNIA

STANOWISKA

Elbląski Komitet Obywatelski zawiązał się 11. listopada 2009 roku w Dzień Niepodległości, Deklarację założycielską podpisało 19 osób związanych z elbląskim ruchem obywatelskim. W roku 2011 Komitet przekształcił się w stowarzyszenie. 

 

Zarząd stowarzyszenia stanowią:
Dariusz Babojć - prezes, Andrzej Dratwa - wiceprezes, Aniela Wiesława Grudzińska - skarbnik,

Komisja Rewizyjna:
Marian Peters, Ryszard Miszk, Teresa Bocheńska

 

DEKLARACJA ZAŁOŻYCIELSKA

Elbląski Komitet Obywatelski jest ruchem obywatelskim powołanym przez elblążan. Uważamy, że miasto jest wspólnym dobrem wszystkich mieszkańców i powinno być zarządzane przy jak największym ich udziale.

W mieszkańcach Elbląga tkwi olbrzymi potencjał. Są świadomi swoich praw, mają poczucie odpowiedzialności i mają pomysły na rozwój miasta. Komitet będzie im służył w działaniach na rzecz dobra wspólnego Elbląga.

Naszym głównym celem jest polepszenie życia mieszkańców Elbląga w każdej dzielnicy. Będziemy to realizować poprzez wpływ na lepsze funkcjonowanie samorządu lokalnego i sprawniejsze zarządzanie miastem. Będziemy dbali o to, aby Rada Miejska oraz Prezydent Miasta jak najlepiej pełnili swoje funkcje.

Będziemy wdrażać idee nowego zarządzania publicznego w oparciu o zasady pomocniczości, solidarności i partycypacji społecznej.

Deklarujemy partnerską współpracę ze wszystkimi osobami i podmiotami wyrażającymi chęć służby na rzecz dobra wspólnego naszego miasta.

Elbląski Komitet Obywatelski powołujemy w Dniu Niepodległości. Oznacza to, że bardzo poważnie traktujemy to dzieło - uważamy je za nasz obywatelski obowiązek, za wyraz troski o dobro miasta. Zapraszamy do współtworzenia Komitetu wszystkie szlachetne osoby, którym bliskie są nasze ideały.

Elbląg, Dzień Niepodległości, 11. listopada 2009

 

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u