Dziś jest: Poniedziałek, 28 Września 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » aktualnosci » Agata Rychter -takich radnych nam potrzeba!

AKTUALNOŚCI

WYBORY

BAROMETR AKTYWNOŚCI RADNYCH

OSTATNIE WPISY NA BLOGACH

DOKUMENTY

CZYTELNIA

STANOWISKA

Agata Rychter -takich radnych nam potrzeba!

Dodano: 2018-10-17, 10:33 | Odsłon: 2311

W zalewie kandydatów do Rady Miasta Elbląga warto zwrócić uwagę na takie osoby, za którymi stoją konkretne osiągnięcia, widoczny dorobek życia i pracy zawodowej. Na listach KWW Witolda Wróblewskiego znajduje się doktor nauk Agata Rychter.

Wśród radnych mieliśmy do tej pory nauczycieli, lekarzy, pracowników różnych firm i instytucji. Rada Miasta powinna jednak być zdominowana przez osoby, które legitymują się konkretnymi osiągnięciami, nie jedynie przynależnością do konkretnej partii politycznej. Radni mają bowiem rzetelnie i jak najlepiej pracować na rzecz społeczności lokalnej oraz naszego miasta, a nie na rzecz partyjnego ugrupowania.

Na listach wyborczych KWW Witolda Wróblewskiego, w okręgu obejmującym osiedle Zatorze startuje w wyborach Agata Rychter.

Jest urodzoną elblążanką, nie należy do żadnej partii politycznej. Natomiast jej dorobek zawodowy i naukowy jest imponujący.

Agata Rychter jest doktorem nauk, absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Oprócz tego jest wykładowcą Baltic University w Upsali w Szwecji. Kierownik i koordynator wielu międzynarodowych projektów naukowych i dydaktycznych. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących środowiska morskiego.

Co ciekawe, Agata Rychter naukowo zajmuje się Zalewem Wiślanym oraz zrównoważonym rozwojem Morza Bałtyckiego.

Była współautorem obszernej, naukowej publikacji „Zalew Wiślany”, wydanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Praca jest dziełem zespołowym 35 specjalistów z zakresu hydrobiologii, hydrofizyki, hydrochemii, geologii, meteorologii, rozwoju zrównoważonego oraz prawa. Są to badacze z różnych uczelni i instytucji naukowych. Doktor Agata Rychter przygotowała w tej publikacji kilka rozdziałów naukowych.

„Publikacja stanowi wszechstronne kompendium wiedzy o ekosystemie Zelewu Wiślanego. Obejmuje zagadnienia od genezy powstania tego zbiornika, poprzez jego właściwości klimatyczno-meteorologiczne, fizyczne, chemiczne oraz organizmy w nim żyjące. Książka jest skierowana do teoretyków i praktyków zajmujących się szeroko rozumianą problematyką związaną ze środowiskiem i jego ochroną oraz zachowaniem zasobów naturalnych, a także zarządzaniem środowiskowym. Z powodzeniem może służyć, jako pomoc pracownikom administracji rządowej i samorządowej, a także studentom i wykładowcom akademickim zajmującym się sprawami środowiska i zasobów naturalnych lub infrastrukturą” – czytamy w recenzji tej publikacji.

Elblążanka brała również udział w badaniach naukowych dotyczących przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Agata Rychter udziela się również społecznie w Elblągu. Była prezesem Elbląskiego Stowarzyszenia Rodziców, pełni funkcję członkini Rady Programowej Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.

źródło:

W 2004 r. Agata Rychter została nagrodzona Brązowym Krzyżem Zasługi.

- Jako kobieta i radna chciałabym wnieść do Rady Miasta bezpartyjne spojrzenie na potrzeby i problemy naszego miasta i jego mieszkańców – mówi w rozmowie z nami. – Wszystkie decyzje dotyczące Elbląga podejmować zgodnie z moją wiedzą i wnikliwą analizą.

Agata Rychter chce pracować w Radzie Miasta na rzecz swojej dzielnicy – Zatorza. Chciałaby, aby w Elblągu powstały w końcu rady dzielnic zaś nad rzeką Elbląg odbudowano kamieniczki.

- Miasto potrzebuje również własnego źródła ciepła, taką inwestycję należy w końcu wykonać – mówi Agata Rychter. – Ponadto elblążanie muszą mieć latem dostęp do plaży. Taki mogą mieć przy naturalnym cieku wodnym, jakim jest rzeka Elbląg. Potrzebny jest również prawo skręt z drogi S7 na wiadukt w kierunku ul. Skrzydlatej – dodaje kandydatka na radną.

źródło: http://fakty.elblag.pl/agata-rychter-takich-radnych-nam-potrzeba/

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u