Dziś jest: Niedziela, 29 Marca 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » Arkadiusz Jachimowicz» wpisy » Czołgi i lekka kawaleria
Wtorek, 04. Czerwiec 2013 r. | Odsłon: 5564

Czołgi i lekka kawaleria

Kampania ruszyła. Partie polityczne wypuściły ciężkie czołgi, zdaje się że jesteśmy papierkiem lakmusowym dla partyjnej Polski - codziennie inny partyjny VIP, w ciągu tygodnia tylu, ilu w ciągu trzech lat. My, komitety obywatelskie, jesteśmy przy tym lekką kawalerią, ale za to autentyczną, oddolną, zatroskaną o rozwój miasta, a nie wyniki sondaży partyjnych. Bardzo jestem ciekawy wyników. Krzysiek Sidorkiewicz, w końcu fachowiec od takich spraw, powiada że nie sposób coś przewidzieć. I ma rację.
Na dzisiejszym otwarciu szef komitetu wyborczego Andrzej Dratwa podkreślił rocznicę 4. czerwca - pierwszych wolnych, no półwolnych wyborów po 89 roku. Dobrze że tego dnia mogliśmy rozpocząć kampanię, staramy się nawiązywać do tradycji, nasz komitet powołaliśmy 11. listopada...
Cezary Balbuza - nasz kandydat na prezydenta przedstawił swój program wyborczy - krótko, konkretnie i przekonywująco. Zna się na rzeczy. Nie będę go przytaczał - ma swojego bloga w blogowym kąciku EKO, zapraszam do lektury. Nie jest - jeszcze? - członkiem EKO, ale dobrze czuje nasz klimat. To ważne.
Nasz program to ten z 2010 roku, niewiele się zmienił, sięga do roku 2014. Akcenty położyliśmy na aktualną sytuację budżetową, nie do końca jest jasne co z miejską kasą. To pierwsza rzecz do sprawdzenie - przeliczyć co jest, co może być, jakie są zobowiązania, jakie są potrzeby. Grunt to nie stracić płynności finansowej, nauczyciele muszą mieć wypłatę, bezrobotni zasiłki, to priorytet.
Niepokoi mnie, że za dużo pieniędzy unijnych idzie nie na inwestycje rozwojowe przynoszące miejsce pracy i szanse na rozwój, ale na polepszenie standardu życia. Też lubię jak jest ładnie, ale najbardziej lubię jak wszyscy mają robotę i z czego żyć. Ważny postulat - kasa unijna tak, wkład własny z kasy miejskiej tak, ale na projekty rozwojowe! Tego trzeba pilnować.


Dodaj nowy komentarz:

Nie ma jeszcze komentarzy... Bądź pierwszy !!!

O mnie

Przeczytaj więcej  

Kontakt

mail: a.jachimowicz@eswip.pl tel. 605 404 972

Tego bloga

Odwiedziło: 72993 osób

Skomentowało: 0 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Czerwiec 2013 (9)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u