Dziś jest: Niedziela, 29 Marca 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » Arkadiusz Jachimowicz» wpisy » Dialog w Browarze, czyli EB wróć!!!
Środa, 05. Czerwiec 2013 r. | Odsłon: 5740

Dialog w Browarze, czyli EB wróć!!!

Właśnie wróciłem ze spotkania w elbląskim Browarze pod nazwą Dialog społeczny Grupy Żywiec. Świetna sprawa - jedyna elbląska firma, która zaprasza osoby z różnych branż, aby podyskutować o jej współpracy z otoczeniem, ze społecznością lokalną. Po prezentacji działań społecznościowych Grupy Żywiec w ostatnich dwóch latach, odbyły się warsztaty na cztery tematy: ochrona środowiska, polityka alkoholowa niezbyt szczęśliwy termin), społeczność lokalna, pracodawca i partner w biznesie. Oczywiście poszedłem na "społeczność lokalną" wraz z Gabrysią Zimirowską, Pawłem Kulasiewiczem i Stanisławem Puchalskim - z organizacji pozarządowych. Było też trochę szkół, trochę samorządu...
Półtorej godziny prezentacji pomysłów i refleksji - że to moderatorka wytrzymała!, dzielna.Zawnioskowałem o uruchomienie programu grantowego dla organizacji i grup nieformalnych, o włączenie do dialogu organizacji zajmujących się profilaktyką alkoholową, inni mieli swoje pomysły, nazbierało się kilkadziesiąt. Co z tym Grupa Żywiec zrobi - zobaczymy, część pomysłów na pewno wykorzysta, wkrótce ma przyjść pisemne sprawozdanie. Pierwszy raz byłem na takim wydarzeniu, to społeczna odpowiedzialność biznesu w praktyce. Oby inne elbląskie firmy wzięły z tego przykład i wspólnie z mieszkańcami tworzyły programy swoich działań sponsorskich i społecznych.
Grup warsztatowych było cztery - wiecie o co każda zawnioskowała? Wiecie - EB wróć!!! Dyrektor Korzeniowski na to wołanie odparł tajemniczo: Czerwone światło przyblakło... Pojawiłą się szansa?

Dodaj nowy komentarz:

Nie ma jeszcze komentarzy... Bądź pierwszy !!!

O mnie

Przeczytaj więcej  

Kontakt

mail: a.jachimowicz@eswip.pl tel. 605 404 972

Tego bloga

Odwiedziło: 72992 osób

Skomentowało: 0 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Czerwiec 2013 (9)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u