Dziś jest: Wtorek, 07 Kwietnia 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » Leszek Lewarowski» wpisy » OBIECYWAĆ każdy może - DOTRZYMYWAĆ już nie ...
Czwartek, 23. Styczeń 2014 r. | Odsłon: 8879

OBIECYWAĆ każdy może - DOTRZYMYWAĆ już nie zawsze.

Obiecujemy wam życie w dobrobycie. My PIS (nie mylić z pokojem ani drogą do pokoju może, co najwyżej do przedpokoju) obiecujemy Wam, że nigdy nie przestaniemy Wam obiecywać. Bo obiecywaliśmy, obiecujemy i będziemy obiecywać zawsze i wszędzie gdyż w tym jesteśmy najlepsi i nigdy z tej drogi nie zejdziemy oraz że będziemy to robić przy każdej okazji jak i bez okazji. Tak też obiecywać nie przestaniemy, bo to kochamy a samo obiecywanie nic nas nie kosztuje i wiemy, że Wy obywatele tego pięknego miasta też to lubicie jak się wam obiecuje. Dlatego też dnia pamiętnego 19 kwietnia 2013 roku przedstawiliśmy wam listę naszych obietnic a co Wam z tego przyszło i co na tym zyskaliście po 8 miesiącach naszego rządzenia, sami teraz najlepiej wiecie.

A więc:


„1. Naprawa i rozliczenie błędów Platformy oraz kontynuacja ważnych z punktu widzenia mieszkańców zadań:

– Gospodarka mieszkaniowa – skorygujemy Program Mieszkaniowy: obniżymy czynsze, umożliwimy wykup mieszkań większej liczbie rodzin (brak informacji, o czym wtedy myśleli ci Panowie); dokonamy restrukturyzacji ZBK (z tą restrukturyzacją to coś cicho i nie wiadomo, na czym miała polegać a w sumie to, po co się śpieszyć przecież 50 mln długu wewnętrznego jakie narosło przez ostatnie lata i pokrywane rok rocznie z budżetu miasta to przecież nic takiego nigdzie nie ucieknie, co innego w MPO tam strata wyniosła 10 tyś i posypała się głowa a w ZBKu pozostało już tylko jedno skakać na główkę bo na nogi już za póżno).

– Inwestycje – będziemy kontynuować rozpoczęte remonty dróg, doprowadzimy do ich przyspieszenia (specjalnego przyśpieszenie jakoś nie widać); inwestor wykona ułatwienia komunikacyjne – dojścia i dojazdy do sklepów i firm (brak było od samego początku, o które dokładnie firmy chodzi i czy mają już teraz wykonane dojazdy); sfinalizujemy budowę mieszkań w budynku na Obrońców Pokoju, budowę Skateparku dla młodzieży oraz modernizację szkół (których szkół wszystkich czy też jednej lub paru); przyspieszymy prace związane z budową Stadionu Miejskiego (tu niestety brak stadionu, bo zamienił się w basen może z powodu zbyt dużego wodolania, jakie ci Panowie stosują, podejżewam jeszcze jedno – zazdrość że Warszawa ma trzy funkcyjny stadion Narodowy, który jest raz basenem raz lodowiskiem a kiedy indziej stadionem piłkarskim. Nie mogąc tego samego osiągnąć na naszym rodzimym podwórku z powodu mizernych środków finansowych zdecydowano się na basen).

– Szpital Miejski – podejmiemy pilne działania ratowania tej zasłużonej placówki (i co dalej z tym szpitalem, tym ratowaniem i tymi szumnymi zapowiedziami).

– Gospodarka odpadami – doprowadzimy do obniżenia opłat za wywóz śmieci (jeśli to miało polegać na zmianie dyrektora i jego uposażenia to fakt już to odczuliśmy i jest nam z tego powodu lżej).
– Komunikacja miejska – dokonamy obniżenia cen niektórych biletów (wcześniej podwyżka była ekonomicznie konieczna i uzasadniona, zmieniła się władza i ekonomicznie stała się nieuzasadniona, mamy do czynienia z jedną firmą i dwiema filozofiami kosztowymi w ciągu pół roku, ciekawe, co piją w tym ZKMie).

– Administracja – wprowadzimy program oszczędności w Urzędzie Miasta; dokonamy reorganizacji Urzędu; zmniejszymy liczbę wiceprezydentów do dwóch, nie będziemy zatrudniać doradców, bo miasta na to nie stać. Doradzać będzie Rada Miejska i kompetentni urzędnicy. Zrezygnujemy z większości wyjazdów zagranicznych. Jednocześnie będziemy aktywniej współpracować z miastami partnerskimi szczególnie z Kaliningradem ( jak ta reorganizacja i oszczędności idą to każdy widzi, słyszy i wie).

– Będziemy kontynuować prace nad budżetem obywatelskim na 2014 r. oraz nad Strategią Rozwoju Elbląga 2020+.

– Zlikwidujemy ośmieszające logo – ślimaka, ogłosimy nowy konkurs uwzględniający tradycje Elbląga (można by się zapytać to gdzie te zapisy na ten konkurs w sprawie nowego logo).
– Będziemy zdecydowanie wspierać małe i średnie firmy oraz rodziny – wprowadzimy Kartę Dużej Rodziny ( no tak, co do małych i średnich firm to na brak zdecydowanego wsparcia ze strony rządzących nie można narzekać, bo nie wiadomo, na czym polega oprócz zdecydowania).

 

2. Nowe zadania:

– Zlikwidujemy Straż Miejską – część środków z tego tytułu przekażemy na wzmocnienie elbląskiej Policji (co do tego tematu to wszyscy mają już jasność, wychodzi na to, że samorządowiec z 20 letnim doświadczeniem obiecał przed wyborami coś, o czym nie miał zielonego pojęcia gdyż dopiero po wyborach zaczął się konsultować ze służbami w tym temacie i wyszło Mu, że nie nada).

– Rozpoczniemy prace zmierzające do rewitalizacji Basenu Miejskiego przy ul. Spacerowej ( na czym te prace miały polegać czy to te związane z pracami przy nowym basenie czy też może te związane z pismem do Merkel).

– Zlikwidujemy Spółkę Aquapark (kiedyś słyszałem, że z tego wszystkiego to Pani Prezes tej spółki aż rozchorowała się tak była intensywnie likwidowana).

– Podejmiemy działania wspierające budowę małych, osiedlowych basenów ( no tu to poszaleli, na moim osiedlu był basen przeciwpożarowy, który nie zamienił się w basen osiedlowy został najzwyczajniej zasypany i jest tam teraz trawnik, czy to o takie trawnikowe baseny chodziło).
– Będziemy wspierać kluby sportowe oraz nestorów sportu.
– Ożywimy działalność Portu Morskiego i kontakty z Nową Hanzą zmierzające do wzmocnienia roli Elbląga w przemianach społeczno-gospodarczych nad Bałtykiem ( wypatruję tego ożywienia, lecz nie widzę może to przez ten mróz, co lodem rzekę skuł, no a już te całe przemiany społeczno gospodarcze z udziałem Elbląga nad Bałtykiem to dopiero kul, aż się woda w morzu zagrzała).
– Podejmiemy prace nad utworzeniem dzielnic i wprowadzeniem inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców ( tak tu idą jak burza, EKO musiało dobijać się wszelkimi sposobami by Pan Pruszak łaskawie zgodził się na rozmowy w tym temacie, który to sami mieli w swoim programie).
– Na Starym Mieście zmniejszymy Strefę Płatnego Parkowania ( co ze strefami, z tego, co wiem nadal są poszukiwane).

– Zmienimy nazwę Ronda Kaliningrad ( bidule chyba o tym rondzie zapomnieli w końcu jest takie małe, że można go nie zauważyć).”

No to tyle, jeśli chodzi o to nasze życie w dobrobycie.


Dodaj nowy komentarz:

Nie ma jeszcze komentarzy... Bądź pierwszy !!!

O mnie

Przeczytaj więcej  

Tego bloga

Odwiedziło: 502640 osób

Skomentowało: 58 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Luty 2014 (3)

Styczeń 2014 (8)

Lipiec 2013 (2)

Czerwiec 2013 (3)

Kwiecień 2013 (3)

Marzec 2013 (4)

Luty 2013 (3)

Luty 2011 (1)

Styczeń 2011 (2)

Listopad 2010 (6)

Październik 2010 (3)

Maj 2010 (4)

Kwiecień 2010 (6)

Marzec 2010 (2)

Luty 2010 (8)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u