Dziś jest: Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 r.
Elbląski Komitet Obywatelski » strona główna » blogi » Wowka» wpisy » "Raport z osiedla Zatorze za 2012 rok"
Poniedziałek, 25. Luty 2013 r. | Odsłon: 5406

"Raport z osiedla Zatorze za 2012 rok"

Jako mieszkaniec części Elbląga, która była zaniedbywana przez dekady postanowiłem rozpocząć działania, które po wyborze nowego Prezydenta Miasta miały zmienić ten stan. W tym celu jako inicjator i pomysłodawca powołałem Grupę Inicjatywną Społecznej Rady Osiedla Zatorze, konsekwencją czego było wiele spotkań, mających wpływ na stan obecny osiedla. Dostrzegając potrzebę budowy wiaduktu łączącego osiedle z miastem, na moją prośbę wraz z Forum Rozwoju Elbląga zorganizowaliśmy spotkanie z wiceprezydentem Elbląga Tomaszem Lewandowskim. Głównym tematem spotkania były propozycje lokalizacji planowanego wiaduktu na Zatorze. Z własnych środków zamówiłem w drukarni ulotki informujące o tym spotkaniu, które w ilości 1000 sztuk rozniosłem po osiedlu. Spotkanie odbyło się 8 lutego o godzinie 17 w biurowcu Elzam, ul. Grunwaldzka 2 B 1, sala nr 10. Frekwencja na spotkaniu zaskoczyła wszystkich, gdyż nikt nie spodziewał się, znając dotychczasową małą aktywność mieszkańców miasta, tak wysokiego zainteresowania - 70 osób postanowiło wyrazić swoje zdanie na temat potrzeby budowy wiaduktu. Spotkanie było bardzo ciekawe i konstruktywne, zaowocowało wieloma postulatami.
Z kolei 29 lutego o godz. 17 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyły się konsultacje, dotyczące wiaduktu na Zatorze. Miały być rozpatrywane cztery lokalizacje wiaduktu. W celu odpowiedniego poinformowania o konsultacjach mieszkańców postanowiłem za własne środki zamówić w drukarni 1000 ulotek, które osobiście rozniosłem. Zaowocowało to wyjątkowo dużą wręcz historyczną liczbą uczestników na konsultacjach organizowanych przez Urząd Miasta - przyszło ponad 50 osób. Większość uczestników brawami zaaprobowało propozycję budowy wiaduktu łączącego Zatorze z miastem u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Lotniczej. Na początku kwietnia złożyłem w UM pismo podpisane przez prawie 250 osób, które poparło wybraną podczas konsultacji lokalizację wiaduktu.
W pierwszych dniach lipca z mojej inicjatywy doszło do spotkania Prezydenta Grzegorza Nowaczyka oraz Proboszcza Parafii Św. Trójcy na Zatorzu. Konsekwencją tego spotkania było między innymi wybudowanie oraz oświetlenie parkingu przy kościele wzdłuż ul. Kieleckiej, wyjaśnienie spraw z porzuconą nieruchomością przy ul. Łódzkiej oraz powstanie planu zagospodarowania terenów przez ZBK wokół wieżowców przy ul. Malborskiej.
W sierpniu na prośbę mieszkańców ul. Olsztyńskiej interweniowałem u Prezydentów w sprawie nieprawidłowości przy kończących się inwestycjach na osiedlu oraz braku decyzji budowy chodnika wzdłuż tej ulicy. W wizji lokalnej brał udział Wiceprezydent Tomasz Lewandowski, który po zapoznaniu się z problemem rozwiązał go, wydając odpowiednią decyzję. Po zwróceniu Panu Prezydentowi uwagi, że przy okazji kończących się inwestycji warto byłoby zamienić stare, drewniane słupy oświetleniowe, nierzadko z odchyłem od pionu, reakcja była naprawdę zdumiewająco szybka. Dziś wzdłuż ul. Malborskiej do wiaduktu nad S7 mamy nowe oświetlenie.
Okres jesienny to cykl spotkań mieszkańców z przedstawicielami władzy. Dotychczasowe spotkania miały miejsce w salach WORD oraz SP nr 14. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców osiedla Zatorze rok 2013 będzie owocował kolejnymi pozytywnymi inicjatywami mającymi wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Przy okazji dziękuję bardzo Panu Prezydentowi  za pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Wowka


Dodaj nowy komentarz:

Nie ma jeszcze komentarzy... Bądź pierwszy !!!

Tego bloga

Odwiedziło: 188853 osób

Skomentowało: 0 osób

Ostatnie posty


Archiwum

Wrzesień 2015 (1)

Lipiec 2015 (2)

Czerwiec 2015 (2)

Maj 2015 (1)

Listopad 2014 (1)

Październik 2014 (1)

Październik 2013 (1)

Sierpień 2013 (1)

Luty 2013 (3)

Edycja

Strona główna | O nas | Członkowie | Jak przystąpić | Galeria | Linki | Mapa serwisu | Kontakt stat4u